Czujniki ruchu mikrofalowe

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Czujniki ruchu mikrofalowe

Automatyzacja instalacji oświetlenia staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem nie tylko w budynkach użyteczności publicznej, firmach, obiektach handlowych czy na klatkach schodowych bloków mieszkalnych, ale coraz częściej gości w prywatnych domach mieszkalnych. Montaż czujnika ruchu pozwala na optymalizację zużycia energii elektrycznej i realne zmniejszenie rachunków za prąd. Jednym z urządzeń, które pozwoli na wykonanie zautomatyzowanej instalacji oświetlenia, jest mikrofalowy czujnik ruchu. Dzięki zastosowaniu czujnika ruchu światło włączane jest tylko w momencie, gdy jest to potrzebne i wyłączane automatycznie.

Dlaczego warto wybrać czujniki mikrofalowe?

Czujnik ruchu mikrofalowy wykorzystuje w swoim działaniu zjawisko promieniowania elektromagnetycznego — konkretnie nadawanie i odbiór fal elektromagnetycznych. Czujnik mikrofalowy emituje fale, które odbijają się od obiektu i powracają do niego. Na podstawie pomiaru czasu powrotu fali czujnik określa odległość danego obiektu. Zaletą działania tego typu urządzenia jest szeroki zakres detekcji. Czujnik mikrofalowy doskonale sprawdzi się nawet w bardzo dużych pomieszczeniach. Warto wiedzieć, że czujnik ruchu mikrofalowy jest odporny na zmiany temperatur, a także inne czynniki atmosferyczne, takie jak mgła, opady deszczu i śniegu, a także kurz i pył.

Nowoczesny czujnik ruchu mikrofalowy

Mikrofalowy czujnik ruchu pozwala na skuteczną automatyzację oświetlenia w domu, a także na terenie posesji, na podjeździe, przy garażu. Mając na uwadze wymagania i oczekiwania naszych Klientów przygotowaliśmy w naszej ofercie najlepsze czujniki sprawdzonych producentów, m.in. polskiej marki Eura-Tech.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat czujników mikrofalowych? Zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami i doradcami. W sklepie internetowym Cleverhouse24 znajdziesz szeroki wybór urządzeń najlepszej jakości, które nigdy Cię nie zawiodą.

Jest 2 produktów.