Automaty zmierzchowe

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Automaty zmierzchowe

Funkcjonalne automaty zmierzchowe

Jednym z elementów automatyki oświetleniowej są automaty zmierzchowe. Ich funkcją jest uruchamianie urządzeń oświetleniowych i elektrycznych w momencie zapadania zmierzchu. Automaty zmierzchowe wyposażone są w specjalne czujniki, które badają natężenie światła. W momencie gdy natężenie światła dziennego spada – zachód słońca, lub wysokie zachmurzenie – czujnik przekazuje informację do aparatu zmierzchowego, który włącza odpowiednie urządzenie. Jednocześnie wraz ze wschodem słońca i zwiększoną ilością światła oświetlenie jest wyłączane. Takie rozwiązanie jest niezwykle praktyczne i pozwala na zautomatyzowanie instalacji oświetlenia, a także oszczędność energii elektrycznej.

Zastosowanie automatów zmierzchowych

Najczęściej automaty zmierzchowe znajdują swoje zastosowanie w obiektach przemysłowych, handlowych, a także w przestrzeni publicznej. Automaty zmierzchowe doskonale sprawdzają się w przypadku instalacji oświetlenia ulicznego, oświetlenia elewacji budynków, podjazdów czy miejsc, które szczególnie zasługują na uwagę – rzeźb, pomników, obiektów zabytkowych. Automat zmierzchowy działa przy współpracy z czujnikiem światła, co jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż automatyka, którą programujemy na konkretne godziny. Dzięki sensorowi urządzenie włącza i wyłącza oświetlenie o odpowiedniej porze, niezależnie od zmiany pór roku, czy zmiany czasu na letni/zimowy.

W naszym sklepie internetowym przygotowaliśmy dla naszych Klientów tylko najlepszej jakości automaty zmierzchowe, sprawdzonych i rzetelnych producentów. Sprawdź naszą wyjątkową ofertę i wybierz automat zmierzchowy dopasowany do swoich potrzeb. Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Jest 2 produktów.