Tanie oświetlenie – dlaczego warto wybrać LED-y?

Tanie oświetlenie – dlaczego warto wybrać LED-y?

Wykonanie instalacji oświetleniowej powinno być zawsze zgodne z normami i nie warto na nim oszczędzać. Gdy jednak chodzi o same artykuły oświetleniowe, w tym przypadku możliwości jest już znacznie więcej. Jak w związku z tym wybrać tanie oświetlenie, które będzie mogło zapewnić niezawodne działanie?

Przede wszystkim trzeba pamiętać o starym przysłowiu, że chytry dwa razy traci. Dlatego też obniżanie kosztów na siłę, czyli kupowanie gorszej jakości produktów oświetleniowych nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Dzisiejsze nowoczesne technologie w zakresie oświetlenia pozwalają na uzyskane optymalnych oszczędności, nawet do 80% w porównaniu z tymi starszej generacji, niemniej jednak z ich zakupieniem wiążę się wyższy koszt początkowy. Takie właśnie jest oświetlenie ledowe. Ponadto atutem oświetlenia LED jest wydłużona żywotność, ponieważ jedna dioda może pracować nawet po kilkadziesiąt tysięcy godzin. To powoduje, że raz zamontowane oświetlenie LED z powodzeniem będzie mogło służyć latami.

Tanie oświetlenie to wobec tego nie takie, które będzie tanie w zakupie, ale tanie w eksploatacji, ponieważ zwykła żarówka żarowa wprawdzie jest tańsza od żarówki ledowej, niemniej jednak pochłania znaczne więcej energii elektrycznej. Zatem warto oszczędzać, ale tylko mądrze.