Domofon z Kamerą - Bezpieczeństwo Przede Wszystkim

Domofon z kamerą – bezpieczeństwo przede wszystkim

Dzięki nowoczesnym systemom zabezpieczającym można skutecznie chronić swoje mienie oraz bliskich. Standardem na osiedlach są już od lat domofony, które coraz częściej montowane są także w domach jednorodzinnych. Dzięki nim można mieć kontrolę nad tym, kto wchodzi na klatkę schodową czy też na posesję. Jednak domofon, nawet ten najnowocześniejszy, nie zagwarantuje całkowitego bezpieczeństwa – największym problemem to, że tak naprawdę nie widać, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Dlatego rozwiązaniem w takiej sytuacji jest domofon z kamerą, czyli wideodomofon.

Wideodomofony to wysokiej klasy urządzenia, które nie tylko pozwalają na transmisję dźwięku, ale również obrazu. To bezpieczne rozwiązanie, ponieważ pozwala na dokonanie błyskawicznej identyfikacji tych osób, które znajdują się przy drzwiach czy u bramy.

Domofony z kamerą składają się z dwóch elementów:

  • monitor wewnętrzny – to ekran, najczęściej kolorowy, który pozwala na zobaczenie osoby, która dzwoni z ulicy, także umożliwia komunikację głosową oraz pozwala na obsługę furtki czy drzwi, niektóre wideodomofony umożliwiają również kontrolę bramy wjazdowej, garażowej, rolet, oświetlenia w ramach rozbudowanej sieci automatyki;
  • zewnętrzny panel uliczny – to urządzenie, które posiada kamerę, a także mikrofon, głośnik oraz najczęściej panel numeryczny, dzięki któremu można otworzyć samodzielnie w drzwi lub bramę po wpisaniu właściwego kodu, panele są projektowane tak, aby były odporne na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne.

W sprzedaży znajduje się wiele rożnych typów domofonów z kamerą, dlatego też można dopasować je do swoich indywidualnych wymagań. Montaż urządzeń następuje przewodowo lub bezprzewodowo. Można wykonać go samodzielnie lub zlecić go ekspertowi.

Zatem wideodomofon to świetny wybór – gwarancja bezpieczeństwa, ponieważ dzięki niemu kontrola osób dzwoniących jest jeszcze łatwiejsza.

Pełna oferta produktów.