Kategorie

 • Poleć innym

  Poleć innym

  Sygnalizotor gazu GD-05A2 GAZU 230V/50Hz do gniazdka
  Sygnalizotor gazu GD-05A2 GAZU 230V/50Hz do gniazdka

  Sygnalizator tlenku gazu doskonale wykrywa zagrożenie gdy stężenie gazu przekroczy normę. Do jego instalacji wystarcza jedno zasilające gniazdo sieciowe ~230V/50Hz. Zasięg detekcji czujnika wynosi 20-25m2.

  Odbiorca:

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Sygnalizotor gazu GD-05A2 GAZU 230V/50Hz do gniazdka

  Sygnalizotor gazu GD-05A2 GAZU 230V/50Hz do gniazdka

  71,16 zł

  Cena netto: 57,85 zł

  - +

  Sygnalizator tlenku gazu doskonale wykrywa zagrożenie gdy stężenie gazu przekroczy normę. Do jego instalacji wystarcza jedno zasilające gniazdo sieciowe ~230V/50Hz....

  Producent:
  Kod producenta: A21A405
  Stan produktu: nowy
  Gwarancja: 24 m-ce

  Więcej szczegółów

   
  Opis

  Sygnalizator gazu GD-05A2 służy do ciągłego monitoringu obecności gazów wybuchowych w otaczającym go powietrzu oraz wykrywania i alarmowania o przekroczeniu maksymalnego bezpiecznego stężenia takich gazów. Instaluje się go w pomieszczeniach zamkniętych, w których istnieje prawdopodobieństwo wycieku gazu z instalacji lub urządzeń nim zasilanych. Do prawidłowego działania nie wymaga żadnych innych dodatkowych urządzeń, przewodów zasilających ani baterii. Jest niewielki gabarytowo, zamknięty w jednej obudowie. Do jego instalacji wystarcza jedno zasilające gniazdo sieciowe ~230V/50Hz. Zastosowano w nim zawansowany technologicznie czujnik półprzewodnikowy oraz elektroniczny układ kontrolny, pozwalające na osiągniecie wysokiego wskaźnika wykrywalności przy stosunkowo niskiej cenie urządzenia. Z chwila przekroczenia ustawionego fabrycznie stężenia gazu <10% LEL*, zostaje włączona sygnalizacja alarmowa optyczna i akustyczna. Rozwiązanie takie zwiększa prawdopodobieństwo uchronienia użytkownika przed ryzykiem zatrucia lub eksplozji wyciekającego gazu.

  Gaz ziemny jest gazem bezbarwnym, o słabym zapachu i lżejszy od powietrza. W połączeniu z tlenem w powietrzu tworzy mieszaninę palną i wybuchową. Największe zagrożenie występuje podczas uwolnienia ze zbiornika czy nieszczelności kuchenki gazowej - zapłon może nastąpić od urządzeń znajdujących się powyżej, np. włącznika oświetlenia.
  Propan-butan (inaczej LPG) w stanie gazowym, w odróżnieniu od gazu ziemnego jest cięższy od powietrza, gromadzi się więc najpierw w dolnych partiach pomieszczeń, pozostałe zagrożenia są bardzo zbliżone.


  UWAGA

  Sygnalizatory obecności gazu ze względu na uwarunkowania techniczne (np. możliwość okresowych zaników lub zmian napięcia w sieci, awaria urządzenia, itp.) oraz specyfikę pomieszczeń, w których urządzenia te mogą być montowane, nie dają całkowitej pewności wykrycia gazu a jedynie znacznie podnoszą prawdopodobieństwo wcześniejszego wykrycia jego niebezpiecznego stężenia. Stąd należy pamiętać, iż urządzenia te należy testować zgodnie z załączoną instrukcja obsługi oraz dokonywać okresowych przeglądów stanu instalacji wentylacyjnych i kominowych oraz urządzeń, z których może wyciekać gaz.

   
  Cechy
  Gwarancja24 m-ce
  Pozostałeprzycisk testu, sygnalizacja zasilania, sygnalizacja awarii
  Temperaturowy zakres pracy-10°C...+50°C
  Min. wykrywane stężniemniej niĹĽ 10% LEL (dolnej granicy wybuchowoĹ›ci)
  Max. poziom głośności85 dB/ 1m
  Napięcie zasilania230V
  Zasięg detekcji czujnikaok. 20-25 m2
  Rodzaj wykrywanych zagrożeńgazu
  Współczynnik IPIP20
  Wymiary117 x 70 x 48 (mm) (wysokość x szerokość x głębokość)
  Zastosowaniewewnątrz pomieszczeń
  Sposoby dostawyNazwaCzas dostawyCena
  DPD Krajowa DPD Krajowa Do 3 dni roboczych 19,68 zł
  DPD Krajowa za pobraniem (COD) DPD Krajowa za pobraniem (COD) Do 3 dni roboczych 24,60 zł

  Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, biuro obsługi klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

  * Pola wymagane

  Anuluj lub 

  Produkty z kategorii