Kategorie

 • Poleć innym

  Poleć innym

  Sygnalizator tlenku węgla (czadu) CD-26A2 9V
  Sygnalizator tlenku węgla (czadu) CD-26A2 9V

  Sygnalizator tlenku węgla (czadu) doskonale wykrywa zagrożenie gdy stężenie czadu przekroczy normę 300p.p.m. Do prawidłowego działania nie wymaga dodatkowego okablowania, gdyż jest zasilany bateryjnie. Zasięg detekcji czujnika wynosi 20-25m2

  Odbiorca:

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Sygnalizator tlenku węgla (czadu) CD-26A2 9V

  Sygnalizator tlenku węgla (czadu) CD-26A2 9V

  104,00 zł

  Cena netto: 84,55 zł

  - +

  Sygnalizator tlenku węgla (czadu) doskonale wykrywa zagrożenie gdy stężenie czadu przekroczy normę 300p.p.m. Do prawidłowego działania nie wymaga dodatkowego okablowania, gdyż...

  Producent:
  Kod producenta: A21A426
  Stan produktu: nowy
  Gwarancja: 7 lat

  Więcej szczegółów

   
  Opis

  Tlenek węgla jest gazem bezbarwnym i bezzapachowym, zatem trudnym do wykrycia przez człowieka. Nie istnieje jedna ściśle określona wartość niebezpiecznego stężenia tlenku węgla. Jest ona uzależniona od czasu przebywania człowieka w otoczeniu takiego gazu. Wdychanie tlenku węgla o stężeniu 200 ppm* w ciągu 2-3 godzin powoduje lekki ból głowy, zmęczenie, nudności i zawroty głowy. Stężenie 12800 ppm w czasie 1-3 minut powoduje już natychmiastową śmierć!

  Sygnalizator czadu CD-26A2 służy do ciągłego monitoringu obecności tlenku węgla CO (czadu) w powietrzu oraz wykrywania i alarmowania o przekroczeniu maksymalnego bezpiecznego stężenia tego gazu. Instaluje się go w pomieszczeniach zamkniętych, w których istnieje prawdopodobieństwo pojawienia się niebezpiecznego stężenia tlenku węgla. Do prawidłowego działania nie wymaga żadnych innych dodatkowych urządzeń, przewodów zasilających za wyjątkiem jednej baterii zasilającej 9V. Jest niewielki gabarytowo, zamknięty w jednej obudowie. Zastosowano w nim zawansowany technologicznie czujnik elektro-chemiczny oraz elektroniczny układ sterujący, pozwalające na osiągnięcie wysokiego wskaźnika wykrywalności przy stosunkowo niskiej cenie urządzenia oraz małym poborze prądu. Po wykryciu niebezpiecznego stężenia tlenku węgla w powietrzu, urządzenie generuje alarm akustyczny i optyczny. Optymalna wysokość instalacji urządzenia nad podłoga wynosi 1,5m.

  *ppm - ilość cząsteczek tlenku węgla w 1 milionie cząsteczek powietrza.

  UWAGA:

  Każdy egzemplarz sygnalizatora CD-26A2 został indywidualnie przetestowany w polskim laboratorium pod kątem zadziałania alarmu optycznego i akustycznego, wywołanego obecnością tlenku węgla (czadu) w atmosferze. Alarm został uaktywniony w czasie poniżej 3 minut przy stężeniu pomiarowym równym 300 p.p.m.

   
  Cechy
  Gwarancja7 lat
  PozostałeTyp czujnika czadu:elektrochemiczny (Figaro); przycisk testu, sygnalizacja niskiego stanu baterii
  Temperaturowy zakres pracy+4ºC…+38ºC
  Min. wykrywane stężnie300 p.p.m.
  Max. poziom głośności85 dB/ 1m
  Napięcie zasilania9V DC (bateria)
  Zasięg detekcji czujnikaok. 20-25 m2
  Rodzaj wykrywanych zagrożeńczadu
  Współczynnik IPIP20
  Wymiary107 x 35 (mm) (średnica x głębokość)
  Zastosowaniewewnątrz pomieszczeń
  Sposoby dostawyNazwaCzas dostawyCena
  DPD Krajowa DPD Krajowa Do 3 dni roboczych 19,68 zł
  DPD Krajowa za pobraniem (COD) DPD Krajowa za pobraniem (COD) Do 3 dni roboczych 24,60 zł

  Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, biuro obsługi klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

  * Pola wymagane

  Anuluj lub 

  Produkty z kategorii